Анна Адамська – Галлант, головна міжнародна експертка з питань судової реформи Проєкту ЄС «Право-Justice» у вступному слові зазначила: «Приємно бачити як швидко зростає мережа Модельних судів. Ми шукаємо агентів змін, які готові впроваджувати та масштабувати кращі європейські та українські стандарти. Побудова ефективної, залученої команди є одним із викликів для клієнтоорієнтованих судів».
Що дізналися учасники конференції?
Навчання працівників суду: що робити й чого уникати
Спроможність організації через побудову ефективної команди
Реформування системи оплати праці державних службовців
Апарат суду: основні функції та структура. Шляхи оптимізації
«Лише спільними зусиллями ми можемо досягти реального прогресу. Наші напрацювання в окремих модельних ситуаціях мають масштабуватися, тільки так ми можемо вийти в режим змін», - повідомив Володимир Кравчук, член Ради суддів України, суддя Верховного суду.
В межах конференції представники Ленінського районного суду м.Харкова, Господарського суду Черкаської області та Саксаганського районного суду м.Кривого Рогу презентували напрацювання з питань кадрової політики в своїй діяльності.
Олексій Сальніков подякував експертам Проекту ЄС "Право-Justice" за організацію конференції на таку актуальну тему, адже процес управління потребує постійного вдосконалення та розвитку. "Злагоджена ефективна команда та конкурентність на ринку праці, як правило, стають очікуваним результатом впровадження нових підходів в управлінні персоналом. Без перебільшення скажу, що мотивація може творити дива, адже вона зумовлює все – рівень навичок і вмінь, добрий настрій, швидкість та якість виконання завдань. Вмотивовані працівники апарату суду, розуміючи спільну мету, виконують посадові обов’язки на високому рівні, результатом чого є надання якісних судових послуг. Ефективний керівник уміє чітко й зрозуміло ставити завдання, а мотивуючи та контролюючи, враховувати індивідуальність кожного підлеглого. В наших судах багато керівників апаратів, які є ініціативними, прогресивними адміністраторами, готовими до змін лідерами", - сказав тимчасово виконуючий обов’язки Голови ДСА України.
«Секрет успіху керівника апарату суду - це баланс таких навичок як комунікація, фахова обізнаність та вміння адмініструвати. Мотивовані працівники апарату суду виконують обов’язки на дуже високому рівні, результатом чого є надання якісних послуг. В наших судах багато керівників апаратів є ініціативними, прогресивними та готовими до змін. Я впевнений що отримані сьогодні знання та досвід дозволять створити нові підходи у виконанні щоденних завдань в апараті суду», - зауважив Олексій Сальніков, т.в.о Голови Державної судової адміністрації України.
«Серед стратегічних напрямків роботи Національної школи суддів - підвищення рівня кваліфікації працівників судів. За останні 5 років зросла динаміка підготовки працівників в апараті судів завдяки збільшенню інтенсивності занять. У такий спосіб Національна школа суддів допомагає підвищувати якість суддівства в Україні та розвивати верховенство права», - підкреслив Володимир Мазурок, проректор Національної школи суддів України.
Наталія Алюшина, голова Національного агентства з питань державної служби розповіла учасникам про реформу системи оплати праці державних службовців.
Зокрема, серед ключових кроків - співставлення рівня оплати праці на державній службі з ринковими, впровадження нових умов в пілотних державних органах та поширення апробованої моделі на всі державні органи України.
За словами Наталії Алюшиної: “Справедлива і прозора оплата праці є механізмом залучення й утримання кваліфікованих працівників. Саме тому ми розпочали реформу оплати праці державних службовців, яка є пріоритетом Національного агентства з питань державної служби.
Наша першочергова мета - підвищення престижу державної служби та конкурентоспроможності оплати.
Ці завдання потребують політичної волі”.
Дякуємо понад 220 учасникам, які долучилися до конференції та будемо раді Вас бачити на інших заходах у межах нової фази Ініціатви «Модельні суди».