flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

УЧАСТЬ У НАВЧАННІ З ВЕБДОСТУПНОСТІ

11 жовтня 2021, 10:44

Тренінг покликаний підвищити обізнаність працівників та працівниць органів державної влади із стандартами вебдоступності.

Участь у тренінгу взяла заступниця начальника Управління Наталія Чумак.

230 державних службовців та працівників/ць державних установ з усієї країни отримали знання, як зробити вебсайти та інші цифрові ресурси інклюзивними. Тренінг був організований Програмою розвитку ООН (ПРООН) за фінансової підтримки Уряду Швеції з 4 по 8 жовтня у Києві.

Під час відкриття тренінгу заступник Міністра цифрової трансформації з питань розвитку цифрової інфраструктури Олександр Шелест підкреслив, що забезпечення безбар'єрності – одна з головних цілей Кабінету Міністрів України.

«Візія Міністерства цифрової трансформації – зробити отримання державних послуг зручним, непомітним і людяним. Але це неможливо без забезпечення безбар'єрності. Бо якщо державні послуги – зручні і непомітні, але не для кожного українця, то це неправильно, – сказав пан Шелест. – Ці курси організовані для того, щоб кожен державний орган розумів проблему безбар’єрності, а інформація про кожен державний орган була доступна усім».

Олександр Шелест нагадав, що нещодавно був ухвалений закон, що визначає доступ до інтернету універсальною послугою. Міністерство цифрової трансформації нині співпрацює із Міністерством соціальної політики над поширенням інструментів, які гарантуватимуть можливість підключення до інтернету у регіонах країни.

Тренінг складався із двох модулів по 10 лекцій, присвячених різним аспектам вебдоступності. Учасники зокрема дізналися про основи вебдоступності: про допоміжні технології, які використовують люди з інвалідністю, рекомендації та законодавство з цифрової доступності, а також поширені міфи і типові помилки.

У другому модулі учасники вивчили окремі теми, що відповідають їхній спеціалізації. Фахівці/чині, що створюють контент, дізналися, як робити публікації доступними (наприклад, які кольори та контрасти обирати, як вміщати альтернативні версії для зображень та графіків, чи які спеціальні можливості існують у Word та PDF). Ті, хто працює з ІТ-рішеннями, дізналися про принципи створення доступних інтерфейсів: як розробляти зручний користувацький інтерфейс, яким має бути його візуальний дизайн, інтерактивні елементи та як тестувати доступність інтерфейсу.

«Пандемія COVID-19 акцентувала увагу усіх на тому, що інформація в онлайн-просторі має бути доступною, не має бути бар’єрів, щоб людина скористалася будь-якою послугою», – наголосила Уляна Токарєва, представниця радниці – уповноваженої Президента України з питань безбар’єрності Тетяни Ломакіної. У цьому контексті, важливим є підвищення спроможності тих державних службовців, хто щоденно забезпечують доступ громадян/ок до державної інформації чи послуг, зауважила вона.

Менеджер «Проєкту підтримки Дія» Володимир Брусіловський зазначив, що ПРООН допомагає міністерствам, зокрема Міністерству цифрової трансформації, у роботі над тим, щоб електронні послуги в країні були інклюзивними, і відтак більше громадян могли ними користуватися.

«Це перший тренінг із питань цифрової доступності. Ідея у тому, щоб дати знання про те, як робити контент доступним, як будувати та модернізувати інформаційні системи, з якими працюють державні органи влади (сайти, мобільні застосунки, портали) таким чином, щоб вони були доступними. Адже головне – щоб за розвитком цифрової трансформації не забути про людей із вразливих груп населення», – наголосив він.

Тренерами стали спеціаліст із цифрової доступності в Ресурсного Центру «Безбар’єрна Україна» Дмитро Попов, керівниця ГО «Інститут інноваційного врядування» Анна Мисишин, дизайн-менеджери в ELEKS та автори курсу «Іклюзивний дизайн» В’ячеслав Шестопалов та Євген Шикірявий, спеціалістка з UX та візуальних комунікацій проєктного офісу «Віртуальні активи в Україні» у Міністерстві цифрової трансформації України Валерія Паніна та директор Inclusive IT Роман Боренько.

Навчання пройшли працівники/ці, які відповідають за розміщення публікацій на офіційних вебресурсах та у соціальних мережах, а також адміністратори/ки вебсайтів та фахівці/чині з розробки ІТ-рішень.

Тренінг проведений за ініціативою Міністерства цифрової трансформації України у межах проєкту «Цифрові, інклюзивні, доступні: підтримка цифровізації державних послуг в Україні» (Проєкт підтримки Дія), що впроваджується ПРООН в Україні за фінансової підтримки Уряду Швеції.

Довідка

У 2020 році ПРООН провела перше дослідження щодо доступності сервісів та інструментів електронного урядування для громадян в Україні. У його межах протестували 82 сайти та 7 сервісних платформ у м. Київ.

Дослідження показало, що більшість державних сайтів лише частково адаптовані до потреб людей із інвалідністю. Документ також містить низку рекомендацій, спрямованих на вдосконалення доступності таких сервісів та інструментів електронного урядування.

ПРООН також провела дослідження, спрямоване на пошук найкращих практик мобільної доступності у світі. У результаті аналізу політик технічних стандартів і настанов щодо мобільної доступності 14 країн були сформульовані рекомендації щодо імплементації запропонованих практик в українське законодавство.

Ознайомитися з інфографікою про стан цифрової доступності в Україні за результатами двох звітів можна на сайті ПРООН.

 

Для запитів ЗМІ:

Юлія Самусь, керівниця відділу комунікацій, ПРООН в Україні, Yuliia.Samus@undp.org, або +38 097 139 1475

 Матеріал з сайту ПРООН в Україні

https://www.ua.undp.org/content/ukraine/uk/home/presscenter/pressreleases/2021/undp-experts-conduct-training-session-for-civil-servants.html?fbclid=IwAR1tmMXPAfZx20TmNyotLah1lWwpUNn5uEFAhLdY6TEoBrJk5eCvXOwnC98