Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Як зазначили в РСУ, 24 травня Уряд затвердив Постанову № 600 «Про затвердження Порядку визначення та застосування граничних величин споживання електричної потужності», згідно з якою був визначений перелік критично важливих об’єктів, які мають бути забезпеченні електропостачанням у пріоритетному порядку.
Наприклад, до об’єктів, які мають забезпечуватися електроенергією у пріоритетному порядку, віднесені об’єкти критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору, органи державної влади, Верховна Рада, правоохоронні органи, підприємства оборонного комплексу, підприємства залізничного транспорту, електронні комунікаційні мережі, заклади охорони здоров’я, військові частини, ТЦК і СП.
«Державна влада в Україні все ж розподіляється на законодавчу, виконавчу та судову гілки влади. Однак судова влада як завжди залишилася поза межами регулювання проблеми», - розповів голова Ради суддів України Богдан Моніч.
Він нагадав, що під час відключення електропостачання, судам, як і у 2022-2023 роках доводиться розраховувати або на власні сили, або ресурси Державної судової адміністрації.
Втім, навіть закупівля генераторів в суди у повній мірі не дозволяє вирішити проблему з забезпеченням електроенергією, оскільки відповідні генератори потрібно обслуговувати та забезпечувати пальним.
«Пропонуємо Кабінету міністрів доповнити свою Постанову № 600 і додати до об’єктів, що мають забезпечуватися електроенергією у пріоритетному порядку також органи і установи системи правосуддя. Правосуддя має здійснюватися у будь-яких умовах», - додав голова РСУ Богдан Моніч.
Втім, як на ініціативу Ради суддів відреагує Уряд, поки що невідомо.
Автор: В’ячеслав Хрипун