flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Представники Управління взяли участь у тренінгу по роботі з вразливими потерпілими

12 листопада 2024, 10:36

07 листопада 2024 року у Шевченківському районному суді міста Києва відбувся тренінг "ПСИХОЛОГІЧНА ПІДТРИМКА ПОТЕРПІЛИХ ТА СВІДКІВ В СУДІ" за участі міжнародних експертів, які залучені Програмою USAID "Справедливість для всіх", для реалізації проєкту зі створення в пілотних судах окремих підрозділів на підтримку потерпілих і свідків.

           

З огляду на те, що в українських судах починаються активні слухання справ про воєнні злочини (ст. 438 ККУ), справи стосовно відповідальності за тяжкі порушення міжнародного гуманітарного права, порушення законів і звичаїв війни, геноцид і злочини проти людяності на території України, умисне вбивство, тортури, незаконне депортування та викрадення дітей, захоплення заручників тощо, де фігурують велика кількість потерпілих та свідків, в Україні потрібно думати вже не тільки про покарання злочинців, а й дбати про захист потерпілих та свідків.

Загалом, під час тренінгу йшлося про створення у судах, де найбільше слухається справ по воєнних злочинах, окремих відділів, які опікуватимуться участю в засіданнях та захистом свідків та потерпілих, які проходять по справі.

Досвідом створення і роботи таких відділів у судах поділилась пані Алма Тасо-Делькович, керівниця відділу підтримки постраждалих у суді Боснії і Герцеговини.

"30 років минуло у нас після війни, а ми й досі слухаємо справи про воєнні злочини. Досі працюємо зі свідками та потерпілими й це надзвичайно важлива робота", - сказала пані Алма Тасо-Делькович у вступному слові.

Основним завданням тренінгу було ознайомити учасників з психологічними  теоріями, що стосуються підтримки свідків, ключовими  аспектами психології свідків та ролі психологічної підтримки в судовому процесі.

Пані Алма Тасо-Делькович в ході тренінгу розкрила поняття травми та травматичної реакції в контексті системи правосуддя, впливу стресу на пам'ять і пригадування , розповіла про процеси ретравматизації та ревиктимізації тощо.

У тренінгу також узяли участь начальник Територіального управління Державної судової адміністрації України в місті Києві Олександр СІМАНОВСЬКИЙ та його заступниця Наталія ЧУМАК.