Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Заступник начальника Територіального управління ДСА України в місті Києві Наталія Чумак отримала сертифікат викладача-тренера інноваційної академічної Програми з питань судового адміністрування.
Вручення сертифікатів відбулося у рамках Проекту, що спільно реалізується Державною судовою адміністрацією України в партнерстві з Національною школою суддів України за підтримки Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя» за участі Університету штату Мічиган (США).
Наталія Чумак вдруге взяла участь у цій програмі в якості викладача у складі міжнародної команди
Слухачами другого кола Програми стали 40 учасників, відібраних на конкурсній основі з числа керівників апаратів судів загальної юрисдикції, їх заступників та працівників Державної судової адміністрації України. Програма ґрунтується на сертифікаційній програмі судового адміністрування Університету штату Мічиган.
У 2013 році Програма була успішно впроваджена вперше. У рамках другого кола її було поглиблено з урахуванням змін у сфері судового адміністрування. У березні та квітні 2015 року оновлена команда викладачів, до якої тепер залучено і випускників Програми 2013 року, провела двотижневе навчання в Києві за такими курсами:
лідерство;
цілі та обов’язки судів;
бачення й стратегічне планування;
ресурси, бюджет і фінансування;
управління проходженням справ;
управління інформаційними технологіями;
основні компоненти суду;
управління кадрами;
освіта, практичне навчання і розвиток;
зв’язки судів з громадськістю
Програма сформувала нових лідерів, націлених на зміни не лише у власних судах, а й у всій судовій системі України. Адже метою даного проекту є вдосконалення вітчизняного судочинства, підвищення довіри суспільства до судів, забезпечення принципів верховенства права.
Слухачі, які успішно пройшли навчання та підготували підсумкові проекти, отримали сертифікати Університету штату Мічиган та Національної школи суддів України. Крім того, кожен випускник отримав статус учасника сертифікаційної програми з питань судового адміністрування Університету штату Мічиган, а також право продовжити навчання в ньому й отримати диплом магістра з судового адміністрування.
Набутий досвід із розробки та впровадження Програми стане й основою для запровадження програми професійної підготовки судових адміністраторів на загальнонаціональному рівні.
У рамках реалізації другого етапу навчальної програми із судового адміністрування 16 червня 2015 року відбулася спільна зустріч викладачів. Участь у зустрічі взяли українські викладачі, серед яких також є випускники першого етапу програми, та викладачі Університету штату Мічіган.
Метою зустрічі стало обговорення результатів підсумкових проектів учасників, розробка рекомендацій щодо подальшого розвитку викладацького складу і забезпечення сталості програм підготовки судових адміністраторів, методичне наповнення навчальних курсів.
Учасники зустрічі відзначили високій рівень підготовки та актуальні тематики підсумкових проектів слухачів другого етапу програми та погодились, що набутий досвід з розробки та впровадження двох етапів Програми стане основою для запровадження програм з підвищення кваліфікації судових адміністраторів та академічних програм на загальнонаціональному рівні.
Про участь у цій унікальній навчальній програмі нагадуватимуть відповідні сертифікати.
ІСТОРІЯ ПРОЕКТУ
Рішення про запуск навчальної програми для судових адміністраторів було прийнято ще на початку осені 2012 року під час зустрічі Голови Державної судової адміністрації України Руслана Кирилюка з керівником Проекту «Україна: справедливе правосуддя» Девідом Майклом Воном (США). Тоді ж обговорено питання щодо створення єдиної викладацької команди для Програми з питань судового адміністрування з представників України та США.
Вперше ця команда зібралась у лютому 2013 року, проведено огляд стандартів для курсів, цілей навчання.
До міжнародної команди викладачів Пілотного проекту увійшли: Директор Програми з питань судового адміністрування Університету штату Мічиган Морін Коннер, викладачі вищеназваного університету Тімоті Діббл та Джен Бауч , а також викладачі Національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого», Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна, Національної школи суддів, фахівці Державної судової адміністрації, Проекту USAID «Справедливе правосуддя» та представники громадських організацій.
Наталія Чумак, на той час керівник апарату Апеляційного суду Київської області, була залучена до складу міжнародної команди викладачів на запрошення Національної школи суддів України.
Перший двотижневий етап навчання для 40 судових адміністраторів України, які пройшли суворий відбір, був проведений у Києві в квітні 2013 року(http://koa.court.gov.ua/sud1090/29537/) а церемонія вручення сертифікатів відбулась 12 червня 2013 року(http://koa.court.gov.ua/sud1090/foto/gallery/38048/ )
Разом з Тімом Дібблом, викладачем Мічиганського університету, Наталія Чумак представила до уваги слухачів курсу навчальний модуль «Основні компоненти судів», темою є управління проходженням судової справи в суді і роль керівника апарату в організації цього процесу.
Коли було прийнято рішення про старт другого етапу навчального курсу, до команди тренерів були залучені також випускники 2013 року, які з притаманним їм ентузіазмом і натхненням взялися за формування навчальних планів та програм, побудову тренінгів у взаємодії з досвідченими викладачами першого етапу. Для цього організатори проекту наприкінці січня 2015 року зібрали учасників у Яремчі, де протягом п’яти днів тренери плідно працювали над підготовкою своїх навчальних блоків для викладання.
У березні-квітні 2015 року було реалізовано другий етап програми із судового адміністрування. Навчальна програма організована Державною судовою адміністрацією України в партнерстві з Національною школою суддів України та Проектом Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) "Справедливе правосуддя" та спрямована на поглиблення знань з питань судового адміністрування, формування нових лідерів, націлених на зміни не лише у власних судах, а й у всій судовій системі України. Адже метою даного проекту є вдосконалення вітчизняного судочинства, підвищення довіри суспільства до судів, забезпечення принципів верховенства права.