Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
29 січня 2016 року у місті Києві відбувся тренінг для майбутніх тренів навчальної програми «ПОКРАЩЕННЯ РІВНЯ НАВИКІВ СПІЛКУВАННЯ ТА РОБОТИ ПРАЦІВНИКІВ СУДУ ІЗ ЛЮДЬМИ З ІНВАЛІДНІСТЮ».
Заступник начальника Управління Наталія Чумак взяла участь у цьому заході з метою долучитися у якості тренера до навчального проекту.
Навчальна програма підготовлена за ініціативою Проекту USAID «Справедливе правосуддя», РГБФ «Право і Демократія», Львівського обласного відділення Українського фонду «Реабілітація інвалідів», Національної Асамблеї інвалідів України, Вінницької міської організації соціального розвитку та становлення окремих малозахищених категорій молоді «Паросток», Громадської організації «Гармонія» (м. Вінниця), та з використанням матеріалів, наданих Національною школою суддів України.
Учасникам тренінгу був презентований посібник, в якому представлені матеріали навчальної програми для працівників судів щодо покращення рівня навиків спілкування та роботи із людьми з інвалідністю. Запровадження навчальної програми з цієї тематики сприятимуть належному забезпеченню людей з інвалідністю до правосуддя.
Працівники апарату суду та судді, Територіальні управління Державної судової адміністрації України зможуть використати цей посібник для розробки та впровадження власних програм з покращення рівня навиків спілкування та роботи із людьми з інвалідністю.
Люди з інвалідністю не потребують якогось специфічного спілкування, інакшого аніж з іншими людьми. Проте є деякі нюанси, які необхідно знати, і це допоможе уникнути типових помилок і почувати себе більш впевнено в спілкуванні. В результаті проходження відповідного модуля учасники зможуть більш глибше розуміти психологію людини з інвалідністю та притаманні їй особливості взаємодії з іншими людьми.
Майбутні тренери в ході навчання самі мали змогу розширити власні знання щодо комунікативно-психологічних особливостей взаємодії із людьми з інвалідністю, ефективності комунікації учасників судового процесу як важливого чинника для забезпечення прав осіб з інвалідністю на правосуддя.
Практичні заняття дали змогу викладачам оволодіти навичками щодо психологічного портретування людей з інвалідністю; їх соціальної адаптації; ефективної комунікації та законів спілкування; створення комунікативної стратегії і тактики.
За результатами проходження навчального курсу слухачі повинні вміти:
- вибудовувати успішну комунікативну взаємодію з людьми з особливими потребами;
- прогнозувати можливі бар’єри спілкування з людьми з інвалідністю та своєчасно попереджувати такі ситуації
- успішно та етично розв’язувати конфліктні ситуації, що виникають у процесі взаємодії особи з інвалідністю із судовою системою України.
Підсумком плідної праці впродовж тренінгового дня стало формування потужної команди тренерів, готових нести отримані знання та навички своїм колегам. Перший тренінг відбудеться у Львові 5 лютого 2016 року. За місяць пройдуть навчання для працівників столичних судів.
Тренінг проводився у межах проекту «Розробка та впровадження навчальної програми для працівників судів щодо покращення рівня навиків спілкування та роботи з особами з особливими потребами», за підтримки Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя».