Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Управління якістю діяльності в судових системах є загальною світовою тенденцією останніх десятиліть. Необхідність цього управління обумовлена тим, що судове адміністрування має спиратись на чітке розуміння, наскільки діяльність суду як організації відповідає ключовим цінностям та цілям суду в демократичному суспільстві. Без проведення регулярного та стандартизованого оцінювання роботи суду отримати таке розуміння неможливо.
Вітчизняна судова система має необхідний для такого оцінювання інструментарій – Систему оцінювання роботи суду(СОРС), затверджену рішенням Ради суддів України №28 від 02 квітня 2015 року. Згідно з цим рішенням СОРС є обов’язковим елементом судового адміністрування.
З урахуванням наведеного Рада суддів України рекомендувала судам України застосовувати СОРС для оцінювання роботи суду як в повному обсязі, так і окремих модулів СОРС в залежності від управлінської мети та завдань, спрямованих на вдосконалення роботи суду.
З метою сприяння ефективному застосуванню системи оцінювання роботи суду (СОРС) в українських судах Проект USAID «Справедливе правосуддя» разом з громадською організацією «Інститут прикладних гуманітарних досліджень» за сприяння Ради суддів України та Державної судової адміністрації України, за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) організував дводенний тренінг для суддів, працівників апаратів судів та територіальних управлінь Державної судової адміністрації України. який проходив 2-3 червня у Києві.
Столичний регіон на даному заході представляли – заступник начальника ТУ ДСА України в місті Києві Наталія Чумак, заступник керівника апарату Дарницького районного суду Вікторія Реверук, заступник керівника апарату Солом’янського районного суду Марія Дегтяренко, заступник керівника апарату Шевченківського районного суду Руслан Ширма.
Завдання навчального курсу були наступні:
· підвищити знання учасників тренінгу щодо стандартів, критеріїв, показників та методів оцінювання роботи суду;
· сприяти розвитку навичок учасників тренінгу в застосуванні критеріїв, показників та методів оцінювання роботи суду для планування діяльності, ухвалення ефективних управлінських рішень та звітування перед громадськістю про роботу суду;
· сприяти створенню мережі регіональних координаторів проведення оцінювання роботи суду з використанням СОРС.
До міжнародної команди тренерів увійшли :
Д-р Пім Альберс, консультант Ради Європи та Уряду Нідерландів, експерт проекту USAID «Справедливе правосуддя»;
Олександр Сердюк, доктор доктор юридичних наук, професор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, експерт проекту USAID «Справедливе правосуддя»;
Олена Волянська, кандидат соціологічних наук, доцент Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, експерт Інституту прикладних гуманітарних досліджень;
Олена Тимченко, Вищий адміністративний суд
Марина Руденко, фахівець з питань громадянського суспільства Проекту USAID «Справедливе правосуддя»;
Томас Вертелецький, фахівець з моніторингу та оцінювання Проекту USAID «Справедливе правосуддя».
Завдяки участі у тренінгу представники судових органів різних регіонів України набули нових знань та навичок та отримали цінний досвід використання стандартів, критеріїв, показників та методів оцінювання, враховуючи Міжнародні рамки судової досконалості.