Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
08 червня 2016 року в місті Києві відбулася церемонія вручення сертифікатів випускникам інноваційної навчальної Програми з судового адміністрування.
У церемонії взяли участь: Голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк заступник Голови Ради суддів УкраїниБогдан Моніч, ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук, заступник Директора відділу сприяння розвитку демократії та врядування регіональної місії Агентства США з міжнародного розвитку в Україні, Молдові, Білорусі та Кіпрі Деніел Райан, керівник Проекту місії Агентства США з міжнародного розвитку "Справедливе правосуддя"Девід Вон, Директор Програми з питань судового адміністрування Університету штату Мічиган Морін Коннер, українські викладачі програми з судового адміністрування, випускники навчальної програми, голови судів та очільники територіальних управлінь Державної судової адміністрації України, представники ЗМІ.
Також запрошення до участі у заході отримала заступник начальника Територіального управління ДСА України в місті Києві Наталія Чумак, яка втретє брала участь у проекті в якості викладача-тренера у складі міжнародної команди.
Слухачами третього кола Програми стали 40 учасників, відібраних на конкурсній основі з числа керівників апаратів судів загальної юрисдикції, їх заступників та працівників Державної судової адміністрації України. Серед них – керівники апаратів столичних судів – Марина Шаровар(Оболонський районний суд) та Марина Марчук(Шевченківський районний суд)
Програма ґрунтується на сертифікаційній програмі судового адміністрування Університету штату Мічиган. Викладачі Університету штату Мічиган спільно з українськими викладачами адаптували навчальні матеріали до українського контексту, і в 2013 році Програма була успішно впроваджена вперше. В березні 2016 року, в рамках третього кола, було проведено двотижневе навчання в Києві за десятьма курсами, серед яких лідерство, цілі та обов’язки судів, бачення й стратегічне планування, зв’язки судів з громадськістю та ін. Слухачі, які успішно пройшли навчання та підготували підсумкові проекти, отримають сертифікати Університету штату Мічиган та Національної школи суддів України. Набутий досвід з розробки та впровадження Програми стане основою для запровадження програм з підвищення кваліфікації судових адміністраторів та академічних програм в українських університетах на загальнонаціональному рівні.
Довідково: з 21 березня по 1 квітня 2016 року тривала третя навчальна інноваційна Програма з судового адміністрування, у якій взяли участь 40 слухачів. Названа Програма спрямована на навчання керівників апаратів судів, їх заступників та працівників Державної судової адміністрації України сучасним методам управління судами і реалізується Державною судовою адміністрацією України в партнерстві з Національною школою суддів України за підтримки Проекту Агентства США з міжнародного розвитку «Справедливе правосуддя» та участі викладачів Університету штату Мічиган.