Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
26 квітня 2017 року у Київському апеляційному господарському суді пройшла третя зустріч Робочої групи із забезпечення доступності суду та судової процедури для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення в місті Києві.
У засіданні взяли участь постійні члени робочої групи Олександр Вознюк, Богдан Моніч, Наталія Чумак, Оксана Зельдич, Анатолій Овчаренко, Владислав Рокицький, Олег Полозюк.
Також до участі у засіданні були запрошені представники Державної судової адміністрації України, відповідальні за програму інформатизації судів, та ДП «Інформаційні судові системи».
На порядку денному стояв ряд питань щодо забезпечення належного доступу осіб з порушеннями зору до інформації, розміщеної на офіційних веб-сайтах судових установ та здійснення необхідних заходів щодо приведення сайтів судових установ у відповідність до вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.2013 р. №730 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 4 січня 2002 р. № 3 і від 29 серпня 2002 р. № 1302».
Так, за рішенням уряду, інформація на сайтах державних установ повинна бути максимально доступною для адаптивних програм екранного доступу, які забезпечують звукове або брайлівське виведення даних. Аудіо- та відеоматеріали мають супроводжуватися текстом, інформація, розміщена в рухомій стрічці, графічні та мультимедійні матеріали повинні також дублюватися за допомогою тексту.
Засідання робочої групи розпочалося з презентації роботи спеціального програмного забезпечення для зчитування і переведення в звуковий формат інформації, розміщеної на різних веб-ресурсах.
Представив цю програму очільник Громадської організації «Об’єднання користувачів комп’ютерних технологій для інвалідів «Вікно в світ» «Вікно у світ» Костянтин Бруль. Він продемонстрував можливості адаптивної програми, тобто програми читання екрану з мовним інтерфейсом, завдяки якій проговорюються всі текстові блоки на екрані, назви ярликів і пунктів меню та складності, які виникають у користувачів з порушенням зору в результаті недотримання розробниками сайтів критеріїв доступності.
За результатами презентації учасники засідання мали змогу безпосередньо оцінити стан доступності інформаційного наповнення офіційних сторінок судів на порталі «Судова влада України» для людей з порушеннями зору та визначити напрямки вдосконалення програмного забезпечення веб-ресурсів судових органів.
З цього приводу представник ДП «ІСС» Борис Мацера зазначив, що завдяки наочній демонстрації можливостей програмного такого забезпечення, у спеціалістів, що працюють над оновленням веб-ресурсів судової влади, буде розуміння потреб користувачів. Особливу увагу при запровадженні єдиної електронної судової системи необхідно приділити саме адаптації сайтів судів та сервісу «особистий кабінет».
Член Ради суддів України Богдан Моніч відзначив актуальність пошуків вирішення проблеми адаптації та доступності веб-ресурсів органів правосуддя саме напередодні широкого запровадження проекту «Електронний суд» на новій платформі.
Підсумовуючи, учасники зустрічі робочої групи з представниками ДСА України , ДП «ІСС» та громадянами, які представляють інтереси та відстоюють права людей з інвалідністю по зору, визнали корисність та високий рівень її інформативності, а також надзвичайну важливість початку такої плідної взаємодії.
Другим питанням порядку денного було затвердження Стратегії діяльності Робочої групи по забезпеченню прав осіб з інвалідністю та інших мало мобільних груп населення в доступі до правосуддя в місті Києві на 2017 рік.
Одноголосно «Стратегію-2017» було прийнято.
На завершення, учасники робочої групи спланували наступне засідання та його порядок денний. Наступна зустріч відбудеться в травні та буде присвячена питанням архітектурної та інформаційної доступності апеляційних судів столичного регіону та подальшому плануванню діяльності робочої групи.