flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

ДОСТУПНІСТЬ ДО ПРАВОСУДДЯ - ПРІОРИТЕТ

03 жовтня 2017, 17:32

Підписання Україною 24 вересня 2008 року Конвенції ООН про права інвалідів зобов’язує суспільство створювати належні умови щодо забезпечення прав та високого рівня стандартів життя для всіх соціально вразливих верств населення.

Один з аспектів цієї проблеми, а саме створення безбар’єрного архітектурно-просторового середовища для маломобільних груп населення, став, у черговий раз, предметом дискусії робочої групи із забезпечення доступності суду та судової процедури для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення в місті Києві, чергове засідання якої відбулось 29 вересня 2017 року у стінах будівлі Вищої ради правосуддя.

 

Відзначаючи велику соціальну значимість створення в суспільстві умов щодо забезпечення безперешкодного доступу до правосуддя для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення, що є одним з основних елементів визнання рівності прав на їхнє повноцінне життя у суспільстві, учасники робочої групи обговорили низку питань, що, в першу чергу, спрямовані на реальне вирішення проблем створення безбар’єрного доступу до судової процедури.

Так, у ході засідання, представники апеляційного суду Київської області, Одеського апеляційного господарського суду та господарського суду Одеської області висвітлили проведені на сьогодні заходи щодо адаптації приміщень судів до потреб осіб із обмеженими можливостями, які було оцінено членами робочої групи як успішні.

Під час обговорення питання про створення Переліку рекомендацій щодо доступності судової установи для осіб із інвалідністю та інших маломобільних груп населення було заслухано директора Ресурсного центру «Безбар’єрна  Україна» Руслана Рубеля, який представив учасникам зразки мнемосхем, інформаційних стікерів, інформаційних табличок, які виготовляє підприємство  відповідно до приписів Державних будівельних норм.

Крім того, на порядку денному стояв ряд питань щодо забезпечення належного доступу осіб з порушеннями зору до інформації, розміщеної на офіційних веб-сайтах судових установ  та здійснення необхідних  заходів   щодо приведення сайтів судових установ у відповідність до вимог законодавства.

За результатами зустрічі, Голова Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк підкреслив, шо Вища рада правосуддя підтримуватиме вирішення важливих питань для забезпечення прав і гарантій осіб із обмеженими можливостями і буде допомагати у співробітництві з іншими представниками cудової влади.

Загалом, у засіданні взяли участь представники Державної судової адміністрації України, Ради суддів України, Вищої ради правосуддя, Державного підприємства «Інформаційні судові системи», Апеляційного суду міста Києва, Територіального управління Державної судової адміністрації України в місті Києві, Апеляційного суду Київської області, Київського апеляційного господарського суду, Київського апеляційного адміністративного суду, Одеського апеляційного господарського суду, Львівського апеляційного господарського суду, Шевченківського районного суду міста Києва, а також Національної асоціації адвокатів України.

Рухаючись в напрямку стандартів і норм Євросоюзу, необхідно забезпечити можливість кожній людині відчувати себе повноцінним членом суспільства та сповна користуватися соціальною та інженерно-транспортною інфраструктурою.

Тож сподіваємося, що нагальне вирішення порушених питань стане можливим з огляду на спільне бачення необхідності співпрацювати в напрямі  створення умов рівності і доведення стану судової інфрастуктури до сучасного європейського рівня.

 

Джерело: http://www.apcourtkiev.gov.ua/?p=11934